fbpx
BEYAZ – SARI – KAHVERENGİ – KÖPÜKLÜ İSHAL
-TAVUK – KAZ – HİNDİ – KEKLİK – BILDIRCINLAR VE
-GÜVERCİN – MUHABBET KUŞU – KANARYA VE PAPAĞANLARDA GÖRÜLEN
  • BEYAZ İSHAL – KAHVERENGİ İSHAL  -SARI İSHAL – KÖPÜKLÜ İSHAL – KANLI İSHAL -SİYAH İSHAL GİBİ DURUMLAR
SİNDİRİM SİSTEMİNİ ETKİLEYEN PATOJENLER , PARAZİT VE PROTOZOALAR NEDENİYLE ÇOK SIK GÖRÜLMEKTEDİR. ÖZELLİKLE ISLAK ALTLIKLAR, DIŞKI İLE TEMAS, BETON ZEMİN, FARE VE BÖCEKLER GİBİ TAŞIYICILAR, KOKULU VE PİS SU VE SULUKLAR, İÇ PARAZİTLER, HASTALIKLAR-ENFEKSİYONLAR, BESLENME SORUNLARI, BOZUK YEM, MANTAR VE TOKSİNLER NEDENİ İLE GÖRÜLMEKTEDİR. BU BAKIMDAN, BAHSEDİLEN ŞARTLARIN DÜZELTİLMESİ, BU SORUNLARIN OLUŞMAMASI İÇİN ALINABİLECEK EN İYİ ÖNLEMLERDİR.
  • SAĞLIKLI DIŞKI NASIL OLMALIDIR?
    www.vermx-tr.com
    SAĞLIKLI BİR DIŞKI; KATI KISIM(FECES) – ÜZERİNDE ÜRAT(URATES)  DENİLEN BEYAZ KISIM VE ETRAFINDA SU ŞEKLİNDE GÖRÜLEN URİNDEN(URİNE) OLUŞMAKTADIR.
    Tavuklar ve kuşlar ter bezleri olmadığı için terlemezler. Memelilerde protein metabolizmasının yan ürünü, idrar dediğimiz sıvıya salınan ve suda çözünür üredir. Kuşlarda ve tavuklarda, protein metabolizmasının yan ürünü suda çözünür olmayan ürik asittir. Onlarda idrar yerine, dışkılandıklarında, dışkının üzerinde ürik asit kristalleri biriktirilir. Dışkının üzerinde beyaz olarak görünen bu kısımlar –  kuşun çiş versiyonu olan ürik asit kristalleridir. Kuş ve tavuk dışkılarında idrar normalde kendisini beyaz renkli, macunsu bir sıvı olarak gösterir ve dışkıların hacminin yaklaşık yüzde 30 ila% 50’sini oluşturur. İdrar ve dışkı aynı anda atılır.
    DIŞKININ RENGİ – KIVAMI HAYVANLARIN BESLENMESİNE GÖRE DEĞİŞEBİLİR. FAZLA SU TÜKETİMİ – SEBZE VS YENMESİ RENGİ VE KIVAMINI DEĞİŞTİREBİLMEKTEDİR. KISA SÜRE GÖRÜLEN VE HALSİZLİK, TÜY KABARTMA OLMAYAN DURUMLARDA BU DEĞİŞİM NORMAL KABUL EDİLİR.

UYGULAMA:

7 GÜN VİTAVERM +MOVER+ VİTAMİNO TOTAL VERİLİR. ARDINDAN 3 GÜN PROBİO TAKVİYE EDİLİR.

BEYAZ – SARI – KAHVERENGİ – KÖPÜKLÜ İSHAL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön