Genel

4LÜ KÜR UYGULAMASI

KÜMES HAYVANLARI ( TAVUK – KAZ- ÖRDEK – HİNDİ – CİVCİV – BILDIRCIN – KEKLİK), PAPAĞAN, GÜVERCİN,  MUHABBET KUŞU VE KAFES KUŞLARINDA YAVRU VE ANAÇ OLANA KADAR BELİRLİ UYGULAMALARIN YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİDİR. ÖRNEĞİN BELİRLİ PERİYOTLARDA AŞILAMA, 3 AYDA 1 İÇ PARAZİT UYGULAMASI, HAFTALIK MANTAR VE TOKSİN ÖNLEME VE SİNDİRİM SİSTEMİ İLE SOLUNUM SİSTEMİNİ KORUYUCU UYGULAMALAR, YETİŞTİRİCİLER TARAFINDAN DÜZENLİ UYGULANMASI, KAYIPLARI AZALTAN ÖNLEMLERDENDİR.

KÜR NEDİR?

KÜR, CANLILARIN DAHA SAĞLIKLI, DAHA HAREKETLİ, DAHA AZ SORUNLA VE HIZLI GELİŞİMLERİ İÇİN YAPILAN DÜZENLEME, BESLENME,  BAKIM VE UYGULAMALARIN TAMAMINA DENİR.

BU YÜZDEN SADECE ÜRETİM VEYA YARIŞ-YARIŞMA GİBİ BELİRLİ DÖNEMLERDE DEĞİL, DOĞRU ZAMANLARDA, DOĞRU UYGULAMALARIN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

ÖRNEĞİN;

AŞI UYGULAMALARI

İÇ VE DIŞ PARAZİT UYGULAMALARI

YEMLİK/SULUK/ALTLIK TEMİZLİĞİ

DEZENFEKSİYON

 

 

YAVRU/CİVCİV PROGRAMLARI: YAVRU VE CİVCİVLERİN DAHA SAĞLIKLI VE DİRENÇLİ ŞEKİLDE BÜYÜMESİ, HIZLI BÜYÜME, MİNİMUM KAYIP VE MAXİMUM GELİŞİM İÇİN

ANAÇ PROGRAMLAR: ANAÇLARDA DAHA YÜKSEK VERİM VE DÖL ORANI, KALİTELİ CİVCİV/YAVRU/YUMURTA ÜRETİMİ, DAHA SAĞLIKLI ANAÇLAR İÇİN YAPILABİLİR.

YARIŞ – YARIŞMA PROGRAMLARI:

KULUÇKA PROGRAMLARI:

UYGULAMALARIMIZ:

  • KÜMES HAYVANLARI İÇİN KÜR UYGULAMASI
  • GÜVERCİNLER İÇİN KÜR UYGULAMASI
  • MUHABBET KUŞLARI İÇİN KÜR UYGULAMASI

 

Son Gönderiler

Leave a Comment